Brno - Lidická

U nás se děti budou smát, budou špinavé od bláta, mokré od sněhu a opálené od slunce.

Logo OPZ barevné

Dětská skupina Panáčci, nebo také Brňáčci, se nachází v centru Brna v blízkosti parku Lužánky. O skupinu 18 dětí v krásné, prostorné herně i soukromé zahradě o rozloze 1500m pečuje stálý tým tet. Dětem tety připravují rozmanitý program – děti pravidelně cvičí, zpívají, učí se říkanky, tvoří, užívají si dostatku pohybu i volné hry. Do dětské skupiny občas zavítají divadélka a děti také vyrážejí na výlety.

Děti jsou vedeny k samostatnosti a toleranci, podporujeme jejich zdravé sebevědomí i umění prosadit se v malém kolektivu.
Díky věkové různorodosti se mladší děti učí nápodobou od starších a starší trpělivosti a ohleduplnosti k mladším dětem. Děti jsou u nás na prvním místě – ke každému dítěti máme individuální přístup a respektujeme jeho potřeby.

Děti potřebují klidné, bezpečné prostředí a proto tety s dětmi navazují přátelský a respektující vztah. Jedí spolu u jednoho stolu, s dětmi si hrají, uspávají je, čtou pohádky. Dětem dávají prostor, ale když je potřeba, děti pochovají, pomazlí se s nimi, pomohou jim. Snaží se také o maximálně vstřícnou spolupráci s rodiči. 

Jak to u nás chodí

Otevírací doba

PO - ČT 7:00 - 16:30

PÁ 7:00 – 16:00

Počet dětí

18 dětí a 3 - 5 tet podle potřeby

Věk dětí

1 - 6 let

Zaměření

Tvoření, volná hra, pobyt venku, říkanky, cvičení, výlety.

Naše ceny

Plná docházka

DS Lidická
4290
  • 20 dnů v měsíci

Částečná docházka

DS Lidická
3890
  • 16 dnů v měsíci
Oblíbené

Částečná docházka

DS Lidická
3090
  • 12 dnů v měsíci
Oblíbené

Částečná docházka

DS Lidická
2190
  • 8 dnů v měsíci

Kdo s dětmi pracuje

Jana Kelblová

koordinátorka skupiny a teta Jana

Teta Jana dětem předává kladný vztah ke knížkám a příběhům, ráda s dětmi zpívá a tancuje. Své zkušenosti s prací s dětmi poslední dva roky nabírala v dětských skupinách Panáčci, dříve také během doučování a asistence dětí v zábavném parku.

Janu nabíjí flamenco a cvičení jógy, výlety do přírody i po památkách.

Bc. Natálie Kraut

teta Naty

Teta Natálie má nejraději zimu a i s dětmi v dětské skupině Panáčci si ji dokáže nadmíru užívat. Natálie vystudovala sociálně-pedagogický obor a dětem se naplno věnuje v práci a i ve volném čase. Natálie s dětmi ráda peče a vaří, chodí na výlety a učí se od nich trpělivosti.

Eva Šťastná​

teta Eva

Eva své zkušenosti práce s dětmi načerpala jako nejstarší ze 7 dětí, při vedení předškolních dětí ve skautu a během organizace a vedení letních táborů. Eva také s dětmi sportovala v rámci kroužku “Malého olympionika”. Eva pravidelně hlídá děti, studuje vysokou školu a má zdravotnický kurz.

Stáňa Kaplanová

teta Stáňa

Zkušená maminka tří dětí a babička s dětmi pracuje většinu svého bohatého života. Stáňa působila 13 let v mateřské školce, učila na 1. stupni základní školy a 5 let vedla družinu. Stáňa v dětech podporuje samostatnost, rozvíjí jejich přirozené sebevědomí a je jim oporou, když ji potřebují. Stáňa miluje zpěv a básničkami dětem prokládá celý den.

Jak se děti stravují

Stravu zajišťujeme dovozem obědů od externího dodavatele Rozvoz FiLii. Svačinky dováží Rozvoz FiLii, nebo si je připravujeme sami (v tom případě se svačinky tepelně neupravují). Dopolední svačinka je podávána mezi 9:15 – 9:30, kdy si společně sedneme a s chutí jíme. Oběd podáváme mezi 11:30 – 12:00. Druhá svačinka je podávána po spaní cca ve 14:30. Součástí každodenní stravy je ovoce či zelenina. Pitný režim je samozřejmostí.

Důležité dokumenty

Vnitřní pravidla
Plán výchovy a péče
Monitorovací list

Chcete své dítě přihlásit?

Vyplněním tohoto formuláře se přihlašujete do pořadníku dětských skupin Panáčci. Po vyplnění a odeslání tohoto dotazníku Vás budeme do 14 dnů kontaktovat ohledně volných kapacit v našich zařízeních a domluvy na prohlídku vámi vybrané dětské skupiny. Pokud je kapacita naplněna, ozveme se Vám v případě, že se uvolní místo a to na základě kritérií pro přijetí.

1. kolo přihlášek se uzavírá 31.5., 2. kolo přihlášek se uzavírá 15.8. a dále děti přijímáme kdykoliv během roku, pokud máme volná místa.

2. Ozveme se Vám

Na základě naší komunikace Vás v případě volného místa pro Vaše dítě vyzveme k vyplnění evidenčního listu. Ten slouží jako závazné potvrzení přijetí Vašeho dítěte do dětské skupiny Panáčci.

Máte u nás dítě již přihlášené?

Všechny potřebné informace naleznete zde.

Spojte se s námi

Dětská skupina Panáčci 02 je projekt podpořen z Operačního programu Zaměstnanost a je evidován pod registračním číslem CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0017009. Díky projektu je v provozu dětská skupina pro veřejnost podle zákona č.247/2014 Sb. pro 18 dětí. Projekt je realizován v období od 1.9.2020 na adrese Lidická 77, Brno, 602 00. Projekt navazuje na projekt Dětská skupina Brňáčci (CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_035/0001847).

Logo OPZ barevné