Rajhrad - Městečko

U nás se děti budou smát, budou špinavé od bláta, mokré od sněhu a opálené od slunce.​

Logo OPZ barevné

Proč děti rády chodí do naší školky? Naše tety mají s dětmi velice kladný vztah a chtějí, aby v nich viděly kamarádku, za kterou mohou kdykoliv přijít.

Dětskou skupinu Panáčci v Rajhradě – Městečku navštěvují často starší děti (3, 4 roky) a tak jsou aktivity přizpůsobovány jejich potřebám a možnostem – cvičení grafomotoriky, mluvený projev, propracovanější výtvarná výchova, práce s pracovními listy.

Dětská skupina na Městečku se vyznačuje také tím, že tety ráda pobývají s dětmi v přírodě a to za každého počasí – na jaře a v létě pořádají pikniky u rybníka a dlouhé procházky v oboře, na podzim s dětmi chodí do zahradnické školy a pozorují měnící se přírodu, v zimě si užívají sněhu.

V Rajhradě – Městečku potkáte  mladý tým, který baví děti učit a poznávat nové věci. S dětmi se nebojí improvizovat a využít každé situace k legraci. Dbají na to, aby dítě bylo co nejvíce samostatné a umělo si říct, co potřebuje. Děti jsou vedeny k tomu, aby třídily odpad, měly kladný přístup k pohybu. S pomocí jógy a chytrých hodinek se děti zaměřují na dýchání a zklidnění těla.

Jak to u nás chodí

Otevírací doba

PO - ČT 7:00 - 16:30

PÁ 7:00 – 16:00

Počet dětí

12 dětí a 2 tety

Věk dětí

1 - 6 let

Zaměření

Tvoření, volná hra, pobyt venku, říkanky, cvičení, výlety.

Naše ceny

Plná docházka

DS Městečko
3990
  • 20 dnů v měsíci

Částečná docházka

DS Městečko
3390
  • 16 dnů v měsíci
Oblíbené

Částečná docházka

DS Městečko
2690
  • 12 dnů v měsíci
Oblíbené

Částečná docházka

DS Městečko
1890
  • 8 dnů v měsíci

Kdo s dětmi pracuje

Gabriela Pospíšilíková

koordinátorka skupiny a teta Gábina

Gábina již 3 rokem pracuje v dětské skupině Panáčci jako koordinátorka, chůva a vedoucí příměstských táborů. Gábina se ráda učí novým věcem, práce s dětmi ji naplňuje a baví.

Gábina miluje svou rodinu, ráda s nimi tráví čas v přírodě, u vody, na kole. Její motto je: “V jednoduchosti je síla.”

Eliška Rubešová

teta Eliška

Eliška má ráda přírodu, spoustu pohybu, jezdí jako vedoucí na letní tábory a vytváří pro děti nejrůznější programy. S dětmi v dětské skupině si ráda povídá, chodí s nimi na procházky, ve kterých poznávají blízké okolí, tvoří výrobky a zpívá. Pro Elišku jsou důležité přátelské vztahy, hravost a veselá nálada.

Dana Tauvinklová

teta Dana

Teta Dana se věnuje kromě práce v dětských skupinách také individuální péči o děti. Dana absolvovala kurz Respektovat a být respektován a Efektivní rodičovství. V dětské skupině se Dana stará o pohodlí dětí, klid, stravu a pitný režim. Dana ráda pracuje na zahradě, s barevnými písky a tráví čas e svými dětmi.

Aneta Adamíková

teta Aneta

Aneta již šestým rokem pracuje s dětmi předškolního věku, ráda s dětmi tvoří a plánuje výlety do přírody s programem. Ve volném čase se věnuje fit-boxu, procházkám v přírodě a cestování. Řídí se mottem: “Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými.“

Jak se děti stravují

Stravu zajišťujeme dovozem obědů od externího dodavatele Rozvoz FiLii. Svačinky dováží Rozvoz FiLii, nebo si je připravujeme sami (v tom případě se svačinky tepelně neupravují). Dopolední svačinka je podávána mezi 9:15 – 9:30, kdy si společně sedneme a s chutí jíme. Oběd podáváme mezi 11:30 – 12:00. Druhá svačinka je podávána po spaní cca ve 14:30. Součástí každodenní stravy je ovoce či zelenina. Pitný režim je samozřejmostí.

Důležité dokumenty

Vnitřní pravidla
Plán výchovy a péče
Monitorovací list

Chcete své dítě přihlásit?

Vyplněním tohoto formuláře se přihlašujete do pořadníku dětských skupin Panáčci. Po vyplnění a odeslání tohoto dotazníku Vás budeme do 14 dnů kontaktovat ohledně volných kapacit v našich zařízeních a domluvy na prohlídku vámi vybrané dětské skupiny. Pokud je kapacita naplněna, ozveme se Vám v případě, že se uvolní místo a to na základě kritérií pro přijetí.

1. kolo přihlášek se uzavírá 31.5., 2. kolo přihlášek se uzavírá 15.8. a dále děti přijímáme kdykoliv během roku, pokud máme volná místa.

2. Ozveme se Vám

Na základě naší komunikace Vás v případě volného místa pro Vaše dítě vyzveme k vyplnění evidenčního listu. Ten slouží jako závazné potvrzení přijetí Vašeho dítěte do dětské skupiny Panáčci.

Máte u nás dítě již přihlášené?

Všechny potřebné informace naleznete zde.

Spojte se s námi

Dětská skupina Panáčci 4 je projekt podpořený z Operačního programu Zaměstnanost a je evidován pod registračním číslem CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0014955. Díky projektu došlo k vybudování dětské skupiny pro veřejnost podle zákona č.247/2014 Sb. pro 12 dětí a k jejímu provozu. Projekt je realizován v období od 1.10.2019 na adrese Městečko 9, Rajhrad, 664 61.

Logo OPZ barevné