Milí rodiče, vítáme Vás u Panáčků! Vážíme si toho, že jste si vybrali právě nás. Děláme vše proto, abychom byli pro Vás a Vaše dítě ta nejlepší volba. 

Dopolední program u Panáčků

Plán péče a výchovy

Je pro nás důležité dětem vytvářet bezpečné prostředí pro jejich individuální potřeby a zároveň děti chceme podněcovat v jejich rozvoji. Proto děti na jednu stranu zažívají každodenní opakující se rytmus, ve kterém nechybí místo pro básničky, říkadla, písně, oblékání, hygienu, procházku a volnou hru, odpočinek, řádění, spánek, na druhou stranu se během roku zúčastní mnoha různorodých a pestrých aktivit. Navíc každá naše pobočka dětem nabízí něco jedinečného, protože je tvoří jedinečný tým lidí, kteří se o Vaše děti starají a které jim připravují program – každodenní i ten mimořádný.

Co u nás děti mohou během roku zažít:

Harmonogram dne

Dětské skupiny Panáčci jsou otevřeny každý den od 7-16:30, kromě pátku, kdy máme otevřeno do 16:00.
Prosíme, přivádějte vaše děti vždy do 8:30, ať může v 8:30 začínat pravidelný společný program. Děkujeme.

07:00 - 08:30

Příchod dětí, volné hraní

08:30 - 09:15

Společné přivítání, řízená činnost

09:15 - 10:00

Svačinka, hygiena, volná hra

10:00 - 11:30

Venkovní aktivity

11:30 - 12:00

Oběd

12:00 - 14:30

Pohádka, odpočinek

14:30 - 15:30

Společná práce, tvoření

15:30 - 16:30

Volné hry, řízené aktivity, pobyt venku, odchod dětí

Po obědě si děti prosím vyzvedávejte cca od 12:00 – 12:15. Odpoledne prosím choďte pro vaše děti tak, aby tety mohly v 16:30 zavřít a připravit se na další den :). Děkujeme.

Všechny naše dětské skupiny staví na principech respektu k jedinečnosti dítěte, zohledňování potřeb a možností dítěte a vytváření bezpečného, přátelského a podnětného prostředí. Jednotlivé dětské skupiny jsou však také odrazem talentu lidí, kteří jsou její součástí.

"Během prvních dní, je pro děti nejdůležitější přijít na to, že rodič přijde."

Adaptace dítěte

Milí rodiče, zejména v září Vaši spolupráci potřebujeme nejvíc.

Buďte prosím první dny na telefonu. S každým z vás počítáme první dny minimálně na dopoledne, ale pokud by dítě projevilo známky stesku či začalo plakat, zavoláme Vám, ať si pro dítě přijdete. U některého dítěte je to po hodině, u jiného po vycházce. Dítěti řekněte, že jdete do práce či nakupovat, a potom mu z nákupu něco doneste, aby vaše dítě pochopilo, že jste udělali, co jste řekli.

Pro nové děti máme program adaptace. Protože u nás některé děti zůstávají i další rok a některé prochází adaptací již v srpnu, není nových dětí tolik. V prvních dnech ve školce je pro děti nejdůležitější, aby si uvědomily, že maminka/tatínek/babička přijde. Většina dětí se u nás byla již podívat, takže Vy i Vaše děti víte, na co se mohou těšit.

Co můžete pro dítě udělat vy:

Adaptační program dětských skupin Panáčci

již devět let podporujeme mámy a rosteme s nimi

Dětské skupiny Panáčci existují již 9 let, přestože vznikly jako skromný projekt maminky na mateřské dovolené. Od té doby poskytují profesionálně řízené a lidsky příjemné zázemí pro láskyplnou denní péči pro děti od 1 do 6 let.

Co s sebou

Obuv

Pro děti jsou vhodné papuče s pevnou patou nebo capáčky. Prosíme, nedávejte dětem kroxy a jiné měkké boty s tvrdou podrážkou.

Náhradní oblečení

Tričko, tepláky, spodní prádlo, ponožky, svetr - vše ideálně 2x pro případ ušpinění. Špinavé věci budou pro rodiče připravené v pytlíku na boxu dítěte.

Spaní

Prostěradlo, deku, popř. nepropustné prostěradlo, polštářek. Do pyžámka děti nepřevlékáme, děti spí v tričku. Na žádost rodičů děti převlékat do pyžámka můžeme.

Oblečení do školky

Tričko, tepláky (punčochy), ponožky, spodní prádlo, mikina. Děti při aktivitách nekrotíme a proto upřednostňujeme, aby měly děti oblečení, které si mohou ušpinit.

Věci na ven

V zimě čepice, v létě kšiltovka, kalhoty, bunda, vhodná obuv, v zimě rukavice, šála a teplé oblečení i do nižších teplot (-5°C) . Gumáky a pláštěnka v případě deště.

Hygiena, jídlo

Láhev na pití. Pokud je potřeba, náhradní pleny, vlhčené ubrousky (1x na začátku + dále dle vlastního uvážení).

Boxík na věci dítěte

Všechny věci dítěte jsou uloženy do jménem a fotkou označeného boxu.

Praní prádla

Prádlo dáváme rodičům 1x za 14 dní na vyprání domů. Pokud se dítě např. počůrá, dostanou rodiče prádlo ihned a dítěti je poskytnuto náhradní povlečení.

Další informace

Omluvy dětí

Je pro nás důležité, abychom o nepřítomnosti dítěte ve školce věděli co nejdříve: své dítě prosím omluvte u tet z vaší skupiny formou sms, a to co nejdříve. Současně vás prosíme o odhlášení stravy v kuchyni. Děkujeme.

Nemoc

Předávání nemocí v kolektivu dětí se snažíme maximálně předcházet (úklid 2x denně, desinfekce hraček atp.). V případě infekční rýmy (žlutá či zelená), kašle, průjmu, výskytu neznámých pupínků žádáme rodiče, aby nechali dítě několik dnů doma. Pokud se u dítěte objeví např. teplota během pobytu ve školce, změříme ji a budeme Vás kontaktovat telefonicky. Léky v našich zařízeních nepodáváme.

Komunikace o stavu dítěte

Zpětná vazba je pro nás velice důležitá při ranním i odpoledním předávání dítěte. Prosíme rodiče, aby nám nikdy neváhali sdělit cokoli, co se právě s dítětem děje (špatně spalo, roste zub, dva dny nekakalo atd.). Chceme být dětem maximálně k dispozici, a proto je každá informace důležitá. Na základě těchto informací se mu můžeme lépe přizpůsobit.

702

spokojených dětí

8

dětských skupin

20

přímětských táborů

30

zaměstnaných žen

Platby

Školkovné plaťte prosím trvalým příkazem, vždy nejpozději k poslednímu dni předchozího měsíce a to na bankovní účet poskytovatele: 107-9162680257/0100 pod variabilním symbolem který Vám byl přiřazen. Děkujeme!

Stravné

Stravu zajišťujeme dovozem obědů od externího dodavatele Rozvoz FiLii. Svačinky dováží Rozvoz FiLii, nebo si je připravujeme sami (v tom případě se svačinky tepelně neupravují). Dopolední svačinka je podávána mezi 9:15 – 9:30, kdy si společně sedneme a s chutí jíme. Oběd podáváme mezi 11:30 – 12:00. Druhá svačinka je podávána po spaní cca ve 14:30. Součástí každodenní stravy je ovoce či zelenina. Pitný režim je samozřejmostí.

Prostor pro Vaši zpětnou vazbu