Holasice

U nás se děti budou smát, budou špinavé od bláta, mokré od sněhu a opálené od slunce.​

Logo OPZ barevné

Dětská skupina Panáčci v Holasicích poskytuje rodinné zázemí až 12 dětem od 1 do 6 let. Děti si zde mohou zkoušet první krůčky do světa bez pomoci rodičů. Tety se proto snaží o vytvoření vztahu založeném na vzájemné důvěře jak s dětmi tak rodiči.

Děti zažívají rozmanitý program, každý měsíc je věnován určitému tématu. Každý den pak děti také zpívají, učí se různá říkadla a hry, pomocí tvoření si rozvíjejí jemnou motoriku, s tetami čtou knížky, učí se sebeobsluze. Ke každému dítě je přistupováno individuálně, s ohledem k jeho možnostem i potřebám. 

Děti také čekají různé tematické akce, jako jsou karnevaly, dlabání dýní, drakiáda, různá tvoření a besídky, do kterých jsou zapojováni rodiče i sourozenci dětí. Rodiče se s aktivitami dětí mohou seznámit pomocí měsíčního shrnutí a také prezentaci fotek.

Jak to u nás chodí

Otevírací doba

PO - ČT 7:00 - 16:30

PÁ 7:00 – 16:00

Počet dětí

12 dětí a 2 - 3 tety podle potřeby

Věk dětí

1 - 6 let

Zaměření

Tvoření, volná hra, pobyt venku, říkanky, cvičení, výlety.

Naše ceny

Plná docházka

DS Holasice
3990
  • 20 dnů v měsíci

Částečná docházka

DS Holasice
3390
  • 16 dnů v měsíci
Oblíbené

Částečná docházka

DS Holasice
2690
  • 12 dnů v měsíci
Oblíbené

Částečná docházka

DS Holasice
1890
  • 8 dnů v měsíci

Kdo s dětmi pracuje

Bc. Marie Dočkalová

koordinátorka skupiny a teta Marie

Přestože Marie vystudovala Specializaci v pedagogice pro střední školy, v dětské skupině Panáčci práci s těmi nejmenšími miluje a stále se od nich učí nové věci.

Marie pracovala dva roky v rodinném centru v Brně – Líšni, je maminkou Marka, se kterým, stejně jako s dětmi ze skupiny, chodí ráda do přírody, hrabe se v hlíně a poznává jeho svět a možnosti.

Marie v dětské skupině v Holasicích působí také jako koordinátorka.

Andrea Skalská

teta Andrea

Teta Andrea spolu s dětmi ráda tvoří nová výtvarná díla, kterými pak zdobí školku, aby se jimi potěšily děti i rodiče. Andreu snad nikdy nepotkáte bez úsměvu a dobré nálady, dětem nabízí velkou trpělivost.

Andrea má dvě dcery, zvířata a zahradu a o všechny se ráda stará a tráví s nimi čas. 

Vendula Fabiánková

teta Vendy

Teta Vendy studovala sociálně zdravotnický obor, přesto pracovní zkušenosti získala jako floristka. Díky vlastním dětem objevila vášeň pro práci s dalšími dětmi.

Dokáže ocenit autenticitu děti, ráda sleduje a podílí se na jejich růstu, hledá způsoby, jak uspokojit jejich potřeby. Věří, že děti jsou naše budoucnost.

Vendy miluje svou rodinu, květiny, přírodu, jízdu na kole a pěstování chilli papriček.

Jak se děti stravují

Stravu zajišťujeme dovozem obědů od externího dodavatele Rozvoz FiLii. Svačinky dováží Rozvoz FiLii, nebo si je připravujeme sami (v tom případě se svačinky tepelně neupravují). Dopolední svačinka je podávána mezi 9:15 – 9:30, kdy si společně sedneme a s chutí jíme. Oběd podáváme mezi 11:30 – 12:00. Druhá svačinka je podávána po spaní cca ve 14:30. Součástí každodenní stravy je ovoce či zelenina. Pitný režim je samozřejmostí.

Důležité dokumenty

Vnitřní pravidla
Plán výchovy a péče
Monitorovací list

Chcete své dítě přihlásit?

Vyplněním tohoto formuláře se přihlašujete do pořadníku dětských skupin Panáčci. Po vyplnění a odeslání tohoto dotazníku Vás budeme do 14 dnů kontaktovat ohledně volných kapacit v našich zařízeních a domluvy na prohlídku vámi vybrané dětské skupiny. Pokud je kapacita naplněna, ozveme se Vám v případě, že se uvolní místo a to na základě kritérií pro přijetí.

1. kolo přihlášek se uzavírá 31.5., 2. kolo přihlášek se uzavírá 15.8. a dále děti přijímáme kdykoliv během roku, pokud máme volná místa.

2. Ozveme se Vám

Na základě naší komunikace Vás v případě volného místa pro Vaše dítě vyzveme k vyplnění evidenčního listu. Ten slouží jako závazné potvrzení přijetí Vašeho dítěte do dětské skupiny Panáčci.

Máte u nás dítě již přihlášené?

Všechny potřebné informace naleznete zde.

Spojte se s námi

Dětská skupina Panáčci 1 je projekt podpořen z Operačního programu Zaměstnanost a je evidován pod registračním číslem CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0014113. Díky projektu došlo k vybudování dětské skupiny pro veřejnost podle zákona č.247/2014 Sb. pro 12 dětí a k jejímu provozu. Projekt je realizován v období od 1.10.2019 na adrese Čsl. Armády 122, Holasice, 664 61.

Logo OPZ barevné