Rajhrad - Odbojářů

U nás se děti budou smát, budou špinavé od bláta, mokré od sněhu a opálené od slunce.​

Logo OPZ barevné

Dětská skupina Panáčci v Rajhradě – Odbojářů se může pyšnit nejen velkou, prostornou, vybavenou zahradou, ale také pozitivní atmosférou, kterou vytvářejí její usměvavé tety a spokojené děti. Dílem je to také díky navazování pohodové spolupráce s rodiči, a proto i v případě, kdy bývá dítě ze začátku smutné a plačtivé, mohou tety vytvářet s dětmi láskyplný, bezpečný vztah a děti je tak mohou přijmout za své a postupně se adaptovat.

Děti se vedle mnoha básniček, písniček, říkadel a her naučí základním hygienickým návykům, naučí se poděkovat, požádat, pozdravit, omluvit se. Z maličkých dětí, které do skupiny přijdou ještě s plenkami, se postupně stávají samostatné děti, které se umí obléct, najíst, říct, s čím potřebují pomoct.

Rozmanitý program během roku, pohoda každý den. Ve skupině na Odbojářů jsou děti na čerstvém vzduchu, kde si mohou užít hraní v písku, v kuchyňce, na motorkách, v prolézačkách, dělání ohýnků, setkávání s dětmi z dalších skupin.

Jak to u nás chodí

Otevírací doba

PO - ČT 7:00 - 16:30

PÁ 7:00 – 16:00

Počet dětí

12 dětí a 2 - 3 tety podle potřeby

Věk dětí

1 - 6 let

Zaměření

Tvoření, volná hra, pobyt venku, říkanky, cvičení, výlety.

Naše ceny

Plná docházka

DS Odbojářů
3990
  • 20 dnů v měsíci

Částečná docházka

DS Odbojářů
3390
  • 16 dnů v měsíci
Oblíbené

Částečná docházka

DS Odbojářů
2690
  • 12 dnů v měsíci
Oblíbené

Částečná docházka

DS Odbojářů
1890
  • 8 dnů v měsíci

Kdo s dětmi pracuje

Jarmila Fialová

koordinátorka skupiny a teta Jarka

Teta Jarka vychovala dvě dospělé dcery a dnes si také užívá roli babičky. I v dětské skupině Panáčci ji děti někdy nazývají “bába Jája”. Práce s dětmi je Jarčin sen a tak má radost z každého pokroku dětí.

Jarka ráda čte, chodí s dětmi do divadla a do přírody, cestuje a vaří.

V dětské skupině Panáčci v Rajhradě – Odbojářů pracuje také jako koordinátorka.

Dagmar Matějková

teta Dáša

Teta Dáša svou práci bere zároveň jako koníček, který ji naplňuje a baví. Práce s dětmi byla vždy jejím snem – pomáhat jim, podporovat je, učit novým znalostem a dovednostem. 

Dáša je vděčná za svou krásnou rodinu a podporujícího manžela. Studovala profesi asistenta pedagoga a praxi získala mimo jiné na škole pro děti s autismem a Downovým syndromem.

Jana Petrášová

babi Jana

Babička Jana pracuje u Panáčků jako chůva. Za dětmi chodí pravidelně, stará se o jejich pohodlí, o pitný režim, stravu.

Jana má tři dcery, kterým se věnovala na plný úvazek mnoho let, a teď si užívá pěti vnoučků.

Babička Jana miluje cvičení v posilovně, výlety po Česku spojená s poznáváním poutních míst a četbu.

Jak se děti stravují

Stravu zajišťujeme dovozem obědů od externího dodavatele Rozvoz FiLii. Svačinky dováží Rozvoz FiLii, nebo si je připravujeme sami (v tom případě se svačinky tepelně neupravují). Dopolední svačinka je podávána mezi 9:15 – 9:30, kdy si společně sedneme a s chutí jíme. Oběd podáváme mezi 11:30 – 12:00. Druhá svačinka je podávána po spaní cca ve 14:30. Součástí každodenní stravy je ovoce či zelenina. Pitný režim je samozřejmostí.

Důležité dokumenty

Vnitřní pravidla
Plán výchovy a péče
Monitorovací list

Chcete své dítě přihlásit?

Vyplněním tohoto formuláře se přihlašujete do pořadníku dětských skupin Panáčci. Po vyplnění a odeslání tohoto dotazníku Vás budeme do 14 dnů kontaktovat ohledně volných kapacit v našich zařízeních a domluvy na prohlídku vámi vybrané dětské skupiny. Pokud je kapacita naplněna, ozveme se Vám v případě, že se uvolní místo a to na základě kritérií pro přijetí.

1. kolo přihlášek se uzavírá 31.5., 2. kolo přihlášek se uzavírá 15.8. a dále děti přijímáme kdykoliv během roku, pokud máme volná místa.

2. Ozveme se Vám

Na základě naší komunikace Vás v případě volného místa pro Vaše dítě vyzveme k vyplnění evidenčního listu. Ten slouží jako závazné potvrzení přijetí Vašeho dítěte do dětské skupiny Panáčci.

Máte u nás dítě již přihlášené?

Všechny potřebné informace naleznete zde.

Spojte se s námi

Dětská skupina Panáčci 03 je projekt podpořen z Operačního programu Zaměstnanost a je evidován pod registračním číslem CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0015621. Díky projektu došlo provozu dětské skupiny pro veřejnost podle zákona č.247/2014 Sb. pro 12 dětí. Projekt je realizován v období od 1.2.2020 na adrese Odbojářů 324, Rajhrad, 664 61. Projekt navazuje na projekt Dětská skupina Panáčci (CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_035/0000709).

Logo OPZ barevné